Vážení klienti,
Děkujeme, že jste si vybrali solární regulátor řady Smart-MPPT. Věnujte prosím čas, abyste se seznámili s touto uživatelskou příručkou, protože vám pomůže plně využít funkce ovladače. Tato příručka poskytuje důležitá doporučení pro instalaci, používání a programování solárního regulátoru. Před instalací nebo připojením solárního regulátoru si přečtěte celý tento návod.
1.Funkce
Inteligentní solární regulátor MPPT řady Smart-MPPT je programovatelný, vodotěsný a vhodný pro širokou škálu solárních systémů. Účinnost nabíjení tohoto regulátoru je vyšší než u tradičního PWM regulátoru, což pomáhá získat ze solárního panelu maximum.
Dodává se s řadou vynikajících funkcí, jako jsou:
- Inovativní technologie Maximum Power Point Tracking (MPPT), účinnost sledování > 99,9 %
- Vysoká účinnost konverze až 96,5 %
- Nastavitelný 5-stupňový časovač pro výstup zátěže
- Vysoký výkon, ultra nízkoá spotřeba energie
- Dedikovaný čip Bluetooth
- Technologie Bluetooth 4.2 a BLE
- Vhodné pro gelové, kapalné, AGM a lithiové baterie
- Čtyřfázové nabíjení: MPPT, boost, ekvalizace, float
- Ochrana nabíjení 0℃ (Lithium)
- Když se BMS vypne kvůli LVD, může automaticky aktivovat systém
- Den/Noc lze nastavit automaticky
- Vodotěsné IP67, pevné a odolné hliníkové pouzdro
- Plně automatická funkce elektronické ochrany
2. Instalace
Následující schéma poskytuje přehled terminálů. Ujistěte se, že dodržujete správné pořadí připojení.
- Podle schématu připojte zátěž nejprve pomocí odpovídajících červených (kladných) a černých (záporných) kabelů a poté je izolujte je páskou.
- Připojte baterii pomocí odpovídajících kladných a záporných kabelů, zátěž bude zapnutá.
- Připojte panel pomocí příslušných červených (kladných) a černých (záporných) kabelů, ovladač se začne nabíjet.
- Ověřte stav LED displeje, viz 7.2 Poruchy a alarmy, kde najdete příčinu.
Ujistěte se, že délka vodiče mezi baterií a ovladačem je co nejkratší. Doporučená velikost drátu: 2,5 mm²
3. Spuštění controlleru
3.1 Autotest
Jakmile je ovladač napájen, spustí se rutina autotestu. Poté se LED displej změní na normální provoz.
3.2 Systémové napětí
Ovladač funguje pro lithiové, AGM, kapalné a gelové baterie, výchozí tovární nastavení je vhodné pro gelové baterie. Je vaší odpovědností zkontrolovat a ujistit se, že tato nastavení jsou pro vaši baterii správná, jinak musí být změněna.
Když je ovladač nastaven na lithiovou baterii, cílové napětí nabíjení a obnovovací napětí nabíjení lze nastavit podle požadavků zákazníka.
Pokud je napětí baterie při spuštění 10V-15V, regulátor odvodí 12V systém, když je regulátor nastaven na gelovou, kapalnou nebo AGM baterii. Pokud napětí baterie není v normálním provozním rozsahu (cca 10 až 15 V) při spuštění, viz 7.2 Poruchy a alarmy .
4. Instalace APP
Vyhledejte „solarlife“ na trhu aplikací a stáhněte si jej a nainstalujte. Podrobné pokyny a nastavení naleznete v uživatelské příručce Bluetooth APP.
Android:
iOS:
5. Bluetooth
Controller má komunikační funkci Bluetooth, modul Bluetooth controlleru lze připojit k mobilnímu telefonu po instalaci APP.
Pro podrobnou obsluhu si přečtěte „Pokyny k aplikaci Bluetooth“. Aplikace na mobilním telefonu může v reálném čase zobrazit pracovní stav ovladače a nastavit parametry, včetně parametrů zařízení a baterie.
5.1 Nabíjecí napětí (kapalina/GEL/AGM)
Při volbě Liquid, GEL nebo AGM pro typ baterie lze parametry boost a vyrovnávacího napětí nabíjení nastavit pomocí APP mobilního telefonu. Rozsah parametrů je následující.
Následující parametry napětí jsou systémové parametry 25℃/12V.

5.2 Parametry nabíjecího napětí (Lithium)
Při výběru typu lithiové baterie lze ochranu proti přebití a obnovovací napětí lithiové baterie nastavit pomocí aplikace mobilního telefonu.
Napětí ochrany proti přebití (CVT): 10,0-17,0V
Napětí obnovy přebití (CVR): 9,2-16,8V
(Obnovovací napětí při přebití+1,5 V)≥Napětí ochrany proti přebití lithia≥(Obnovené napětí při přebití+0,2V)
Požadovaná přesnost PCM musí být alespoň 0,2 V. Je-li odchylka vyšší než 0,2 V, výrobce nepřebírá žádnou odpovědnost za jakoukoli takto způsobenou poruchu systému.
5.3 Odpojení nízkého napětí (LVD)
Když napětí baterie klesne pod napětí LVD, regulátor odpojí zátěž, aby se zabránilo hlubokému vybití baterie. Pokud k tomu dojde, měla by být baterie před dalším používáním dobře nabitá.
Rozsah LVD: 9,0~15,0V (výchozí: 9,0V).
Nízkonapěťovou ochranu regulátoru lze rozdělit do dvou typů:
kontrola napětí baterie a kontrola kapacity.
Rozsah nastavení odpojení nízkého napětí: 10,8~11,8V
(výchozí: 11,2V).
Rozsah nastavení odpojení nízkého napětí: Soc1~Soc5
Soc - Nízkonapěťový ochranný rozsah
Soc1 - 11,0~11,6V
Soc2 - 11,1~11,7V
Soc3 - 11,2~11,8V
Soc4 - 11,4~11,9V
Soc5 - 11,6~12,0V
5.4 Opětovné připojení nízkého napětí (LVR)
Pokud dojde k odpojení nízkého napětí, regulátor obnoví připojení zátěže pouze tehdy, když napětí baterie vzroste nad napětí LVR.
1. Lithiová baterie
Rozsah LVR: 9,6~16,0V.
2. Gelová, kapalná a AGM baterie
Rozsah LVR: 11,4~12,8V.
Nízkonapěťové obnovovací napětí (LVR) by mělo být vyšší než nízkonapěťové odpojovací napětí (LVD) alespoň 0,6 V, pokud chcete zlepšit LVD, měli byste nejprve zlepšit LVR.
Nabíjení 5,5 0℃ (Lithium)
„0℃ Chg“ lze nastavit na Ano, „Pomalu nebo Ne. Když ovladač zjistí, že okolní teplota je vyšší než 0 °C, je funkce nabíjení normální. Když je okolní teplota nižší než 0 °C, pokud je „0 °C Chg“ nastaveno na „Ano“, je funkce nabíjení normální, pokud je „0 °C Chg“ nastavena na „slow“, je maximální nabíjecí proud 20 % jmenovitého proudu, jinak pokud je „0℃ Chg“ nastaveno na „No“, regulátor nenabíjí baterii. Uživatel si může vybrat vhodný způsob nabíjení.
5.6 Prahová hodnota den/noc, zpoždění den/noc
Regulátor rozpozná den a noc na základě napětí otevřeného okruhu solárního pole. Tento práh dne/noc lze upravit podle místních světelných podmínek a použitého solárního pole.
Rozsah nastavení prahu den/noc: 3,0~8,0V.
Skutečný čas zapnutí může být zpožděn až o 30 minut od doby, kdy bylo dosaženo prahové hodnoty, pomocí nastavení zpoždění Den/Noc (D/N zpoždění).
Rozsah nastavení prodlevy den/noc: 0~30min.

Denní/noční prahové napětí odpojení zátěže je o 1V vyšší než nastavená data, což znamená, že zátěž se odpojí, když je solární napětí 4,0~9,0V.
Regulátor automaticky upraví práh dne/noc. Pokud je nejnižší solární napětí vyšší než prahová hodnota den/noc. Zátěž nebude mít první noc žádný výstup, poté o 24 hodin později regulátor automaticky upraví nastavení, aby dal výstup následující noc.
6. Režimy zatížení
6.1 Vždy zapnutý režim
Když je ovladač nastaven do režimu Always On, bez ohledu na stav nabíjení nebo vybíjení, zátěž je vždy zapnutá (kromě případů, kdy je ve stavu ochrany).
6.2 Funkce pouliční lampy
Když je zátěž nastavena na režim D2D (od soumraku do úsvitu) nebo večer, lze nastavit prahové napětí Den/Noc a dobu zpoždění Den/Noc a zátěž lze zapnout nebo vypnout pomocí testovací funkce během denního nabíjení. proces.
6.3 Pětistupňový režim
Čas 1-5 a ztlumení 1-5 lze nastavit jednotlivě, aby poskytovaly proměnlivý výkon zátěže po celou noc.
*Pokud je "Time4" nastaveno na "T0T", tento režim je režim T0T, regulátor určí Time4 na základě Time5 a předchozích údajů o času východu slunce.
6.4 Ruční režim
Pokud je zvolen režim zatížení "Manual" , pak můžete výstup zatížení zapnout a vypnout ručně pomocí bluetooth APP.
Pokud regulátor vypne zátěž z důvodu ochrany proti nízkému napětí, nadproudové ochrany, ochrany proti zkratu nebo ochrany proti přehřátí, zátěž se automaticky zapne, když se regulátor zotaví z ochranného stavu.
7. LED indikátory, poruchy a alarmy
7.1 Vysvětlení displeje LED
7.2 Poruchy a alarmy

8. Bezpečnostní prvky
Varování:
Kombinace různých chybových stavů může způsobit poškození ovladače. Před dalším připojováním ovladače vždy odstraňte chybu.

*1. Ovladač se může chránit, ale může dojít k poškození zátěže .
*2. Baterie musí být chráněna pojistkou.
9. Bezpečnostní pokyny a zřeknutí se odpovědnosti
9.1 Bezpečnost
- Solární regulátor nabíjení smí být používán pouze ve FV systémech v souladu s touto uživatelskou příručkou a se specifikacemi solárních panelů v souladu s požadavky tohoto regulátoru. K solárnímu regulátoru nabíjení nesmí být připojen žádný jiný zdroj energie než solární panely.
- Baterie ukládají velké množství energie, za žádných okolností baterii nezkratujte. Důrazně doporučujeme připojit řadovou pojistku nebo jistič na "+" vodič mezi baterií a ovladačem, ne více než 15 cm od svorky baterie.
- Baterie mohou produkovat hořlavé plyny. Zabraňte jiskrám a plamenům v blízkosti baterií. Ujistěte se, že je baterie nainstalována v dobře větraném prostoru.
- Nedotýkejte se nebo nezkratujte vodiče nebo svorky. Uvědomte si, že napětí na speciálních svorkách nebo vodičích může být několikrát vyšší než napětí baterie. Používejte izolované nástroje a jakoukoli práci provádějte pouze v suchém prostředí.
- Udržujte děti mimo dosah baterií a ovladače nabíjení.
9.2 Vyloučení odpovědnosti
Výrobce neručí za škody na ovladači nebo baterii způsobené použitím jiným způsobem, než je uvedeno v tomto návodu, nebo zanedbáním doporučení výrobce baterie. Výrobce nenese odpovědnost, pokud byl servis nebo oprava provedena neoprávněnou osobou, neobvyklé použití, nesprávné nastavení nebo špatná konstrukce systému.
10. Technické údaje
*1. FV panel Voc nemůže tuto hodnotu překročit, jinak dojde k poškození regulátoru.
*2. Voc znamená napětí naprázdno solárního panelu.